Selgusid tänavused Niitvälja Golfiklubi meistrid ja parimad

« Tagasi 08.08.2015

Nädalavahetusel selgusid tänavused Niitvälja Golfiklubi meistrid ja parimad ühtekokku kaheksas võistlusklassis. Kahepäevasel löögimänguvõistlusel osales kokku 131 klubiliiget.

Meeste arvestuses tuli võitjaks 14-aastane Carl Enn Hellat, kes oli esimese päeva järel 75 löögiga Martin Järve (74) järel teisel kohal, kuid kellele tõi teise päeva suurepärane mäng (72 lööki) kokkuvõttes esikoha. Eelmise aasta meister Sander Aadusaar saavutas tulemusega +7 (76/75) teise koha ja esimese päeva liider Martin Järve tuli tulemusega +9 (74/75) kolmandale kohale. Carl Ennule oli esimene võistluspäev pisut keeruline, sest alles varahommikul jõudis ta tagasi võistluselt Inglismaalt ja uneaeg oli napiks jäänud. „Esimese võistluspäeva alguses olin ebakindel ja pisut segaduses green’ide kiirusest arusaamisega, aga alates viiendast rajast sain puti toimima. Teisel võistluspäeval tundsin end väga hästi ja enesekindlalt ning nautisin mängu. Suured tänud pro David da Silvale ja pro Paul Põhile ning suurepärase võistluse eest kogu Niitvälja Golfi tiimile!”

Naiste arvestuses suutis kolm eelnevat aastat järjest võitnud Annika Meost vaid ühe löögiga võita Mari Hütsi. Mari kahe päeva tulemus oli +13 (78/79) ja Annikal +14 (79/79). Kolmandaks tuli tulemusega +33 (87/90) Getter Saaroja. Maril oli Niitvälja Golfiklubi meistritiitel juba selle hooaja alguses eesmärgiks seatud: „See oli ainuke tiitel, mida minu auhinnariiulil veel polnud, kuid olen Niitvälja Golfiklubisse kuulunud juba üle 10 aasta. Finaalpäeval käis meil Annikaga naiste klassis meistritiitli peale väga tasavägine võistlus, kuid see on minu jaoks pigem hea olukord, sest suudan ennast nii paremini kokku võtta ja täiel rinnal pingutada. Seis oli kogu aeg teada ja seda põnevam oli meil omavahel võistelda, põnevus säilis viimase rajani, kus meistritiitel jagati alles puttamise tagajärjel. Emotsioon oli väga positiivne ning oli suur heameel võistelda üle pika aja Eestimaal ja oma koduklubis. Samuti oli tore, et saime mõlemad Annikaga kogeda pingelist golfivõistlust, see tuleb tulevikus kasuks.” Ka Mari kiitis Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste korraldust ning muidugi suurepärast ilma ja heas korras väljakut.

Carl Enn ja Mari said mõlemad auhinnaks klubipintsakud ning aastaks nimelised parkimiskohad Niitvälja Golfi parklasse.

Seenioride klassis tulid võitjateks tiitlikaitsjad Raivo Velsberg (+27) ja Anne Petter (+29) ning meesveteranide klassis Evald Tomberg. Juunioride klassis tuli klubi meistriks suurepärase tulemusega +6 Mattias Varjun, kes mängis esimesel päeval 76 ja teisel päeval 74 lööki. Mattias tegi ka tänavuste meistrivõistluste ainukese eagle´i – teisel päeval üheksandal rajal.

HCP 18,5+ klassis võistles klubi parima tiitlile 30 mängijat: 22 meest ja kaheksa naist. Meeste arvestuses mängisid võrdse tulemuse +38 Olavi Eerma ja Indrek Petter, võitja selgitamiseks toimus play -off, kus võitjaks tuli Olavi Eerma (hcp 19). Naiste HCP 18,5‒36 klassis tuli klubi parimaks Olesia Abramova (hcp 18,7) tulemusega +44. Mõlemad klubi parimad on golfimänguga alustanud Niitvälja Rohelisel Rajal – Olavi eelmisel aastal ning Olesia kaks aastat tagasi.