Väljakutööd novembris

« Tagasi 18.11.2015

Novembrikuu ilmad on võimaldanud meil lisaks tavapärasele väljakuhooldusele jätkata ka fairway´de õhutamisega ja tegeleda erinevate väljaku parandustöödega, näiteks:

 

 

 

 

 

Sügisel laiendasime ka meie mättakasvandusplatsi, mille eesmärk on tagada õige griinimuruga doonorplatsi olemasolu, mida vajadusel griinidel kasutada.

Paraku on sel sügisel meile palju peavalu valmistanud koprad, kellele meeldib pesitseda meie tiikides ning kes püstitavad tammisid, langetavad puid ja uuristavad käikusid. Näiteks 14. fairway´l olnud pealt näha väike auguke osutus pikaks ja väga sügavaks käiguks tiigini, mille sulgemiseks teeme osaliselt kaevetöid ka kopaga. Oleme olukorra parandamiseks pöördunud ka kohaliku jahiseltsi poole.

Tehtavatest kopatöödest veel: sulgeme ja kujundame pisut ümber vana kolmanda griini bunkri ala, mille kevadel üle külvame.

Hiljutised vihmasajud on muutnud meie range´i küllaltki märjaks, mis raskendab oluliselt pallide korjamist.  Lisaks on nädala lõpus oodata külmakraade ning vältimaks mattide ja pallipesuri kinni külmumist, sulgeme range´i sellel reedel, 20. novembril.

Veel käesoleval nädalal teeme griinidele lisaks haigusi ennetava pritsimise, mistõttu lähevad lipud terveks päevaks talvegriinidele. Seda, kas nädalavahetusel ja novembrikuu viimasel nädalal on kasutusel suve- või talvegriinid, anname teada jooksvalt, kuid ilmaprognoosi vaadates on üsna tõenõoline, et kasutusele jäävad talvegriinid. Oluline on siinkohal märkida, et lisaks külmakraadidele mõjutab suvegriinide kasutust ka vihm – tugevate sadude korral muutuvad õhutatud griinid väga pehmeks ning nende jätkuv kasutamine kahjustab naende tervist ja võimet taastuda.

Kindel on aga, et alates 30. novembrist on kasutusel ainult talvegriinid ja seda ilmastikust sõltumata – anname oma griinidele välja teenitud talvepuhkuse!

Mõnusaid sügisesi golfringe,

Kristel Mülle-Vaik
Väljakujuht