Väljaku heakorrast

« Tagasi 21.05.2012

Niitvälja Park-väljak on selleks hooajaks mängijaid võõrustanud nüüdseks ligi  kuu aega. Mängijate hulk on olnud märkimisväärselt suur, kuid heameel on tõdeda, et suuremat kahju ei ole see väljakule teinud. Sellest kevadest on väljaku heakorra hoidmisel abi ka klubi noortest, kes paar korda kuus divotiringe teevad. Samas tuletame alati ka kõikidele klubimängijatele meelde divotite ja griiniaukude parandamist, et ka sinu järel mängival golfaril oleks võimalus sama heal väljakul mängida!

Griinide olukord
Griinide üldpilt on suurepärane. Hetkel on griinidel tunda veel õhutamise auke, kuid nende kinni kasvamine sõltub suuresti ilmast. Griinid on sel aastal nüüdseks kaks korda liivatatud, selle protsessi eesmärk on ühtlasem griini pind. Talve eel tehti griinidele hollow-tining´ut (tehakse auk ja võetakse tükk maad ära) ja nüüd kevadel tegime tagumistel ehk uutel griinidel  solid-tining´ut ehk õhutamist (midagi ei võeta välja, lihtsalt augud tehakse sisse).
Augud griinil kasvavad kokku siis kui muru korralikult kasvama hakkab ja selleks on päikest ning soojasid öid tarvis. Seni kuni ööd on külmad ei hakka griinimuru korralikult kasvama ning hoiab ka auke sees. Lisaks on olnud ka väga märg kevad olnud, aga oleme positiivsed ja usume, et griinid saavad peagi suurepärasesse korda.
NB! Eelmisel nädalal niitsime griinimuru 5 mm peale ja eesmärk on suve keskel jõuada 3 mm peale. Hetkel kehtivad väljakul jätkuvalt talvereeglid.

Ootame peatselt saabuvaid uut griininiidukit ja bunkrirehitsemise masinat, mis peaks meie väljaku heakorda taas sammukese võrra parandama.

Head greenkeeper Paul Roocroft

Deputy head greenkeeper Kristel Mülle