Uued lähimängurajad

« Tagasi 02.08.2016

Mitte igaüks pole võimeline lööma palli 300 meetri kaugusele. Kuid absoluutselt igaüks on võimeline olema tõeline proff lähimängus. Lähimängus võid olla parem kui Tiger Woods!

Lähimängurada

Lähimängu harjutatakse kahetsusväärselt vähe, sest suurel väljakul mängimine on tavaliselt rohkem väljakutsuvam ja põnevam. Siiski on just lähimäng see, mis võib golfioskuse viia hoopis teisele tasemele ning tuua suurepäraseid tulemusi.

Koostasime põneva lähimänguraja, et Niitvälja Golfiklubi liikmetel oleks lihtsam, parem ja huvitavam lähimängu harjutada ning seeläbi oma üldtaset parandada. Lähimängurada on hea osa golfitreeningust, sest selle läbimine võtab oluliselt vähem aega kui suurel väljakul mängimine. Lähimängurada koosneb 9-st lühirajast, mis hõlmab endas kõiki peamisi lühilööke – pitch, chip, liivalöök, kõrge lob’i löök ja puttamine. See on hea võimalus ühe raja lõikes harjutada ja kontrollida oma taset neis olulistes löökides. Mida parem on mängija lähimängus, seda parem on ta üldised tulemused.

Iga rada 9-st on tähistatud spetsiaalse ja selgelt arusaadava kaardiga, millel on näha raja pikkus. Mängimist tuleb alustada kaardi kõrvalt või kuni kuni kahe kepi kauguselt, kuid mitte lipule lähemale. Auk, kuhu tuleb lüüa, on tähistatud igale rajale omase lipuvärviga. Alusta mängu august number 1, liikudes 9ni. Lähimängurada saab mängida nii üksi kui 4-liikmelise rühmaga. Varustuseks vajad lähilöögi keppe ja 1 palli.

Lähimängu test

Meie lähimängurajal saab läbida ka lähimängu testi, et teada saada oma lähimängu HCP. Selleks tuleb Sul võtta caddiemasterist lähimängu scorecard, lüüa iga lähimängu 9’l rajal kümme lööki ning arvutada vastavalt punktisüsteemile oma tulemus kokku. 9 raja koondtulemuse põhjal näed HCP tabelist oma lähimängu HCP’d. Punktisüsteem ja arvutusviis on välja toodud scorecardil ning lisainfot saad ka caddiemasterist.

Alusta lähimänguraja testi august number 1, löö raja algusest 10 palli, arvuta oma tulemus ning liigu järgmise raja juurde, läbides niiviisi kõik 9 rada. Kokku sooritad testi jooksul 90 lööki. Lähimängu testi läbimiseks on varustusena vaja lähilöögi keppe ja 10 palli.

Puttamise rada

Kas Sa teadsid, et puttamine on golfimängu kõige tähtsam osa? Paraku harjutatakse seda aga liiga vähe. Selle põhjus võib peituda puttamise harjutamise igavuses. Selleks, et puttamine oleks põnev, väljakutsuv ning huvitav, oleme loonud Niitvälja Golfikeskuse suurele harjutusgriinile puttamise raja. See tõstab mängijate taset, parandab puttamise sooritust ning muudab kogu golfimängu nauditavamaks.

Puttamise rada koosneb 9-st lühirajast, mida igaühte oleks hea läbida kuni kahe löögiga. Rajal on võimalik harjutada nii lühemaid kui ka pikemaid putte, et tunneksite end õigel rajal enesekindlalt erinevates kaugustes puttates. Lisaks on rada üles seatud selliselt, et mängija saab harjutada nii kallete lugemist ja suunavõttu kui ka kauguse kontrolli.

Kõik 9 rada on numbritega märgistatud ning selgesti arusaadavad. Pall tuleb panna avalöögi tiide vahele ning lüüa sama numbriga auku, par on 2. Võta caddiemasterist lähimängu scorecard ja pane oma tulemus kirja, sest siis saad hinnata oma soorituse taset ja selle muutumist ajas. Puttamise rada saab mängida nii üksi kui mitmekesi. Varustuseks vajad putterit ja ühte palli.

Harjuta puttamist ja lähimängu,  sest selles on kõigil võimalus olla maailma parim!