Uue klubihoone olemusest: I osa

« Tagasi 19.12.2014

Ilmselt olete juba kõik tähele pannud, et klubihoone ehitus käib täie hooga. Ehituse algusest alates oleme Niitvälja Facebooki kontole postitanud pilte progressist ja jätkame seda kogu talve. Kui hooaja ajakirjas kirjeldasime pikemalt hoone projekteerimist, siis nüüd on õige hetk rääkida sellest, milline saab klubihoone olema, kui see avatakse. Avamistähtpäevaks on endiselt 1. aprill, seega oleme kindlasti uue golfihooaja alguseks õigel ajal valmis.

Klubihoone, mis teenis meid 17 aastat, oli netopinnaga 677,2 m2, maja juurdeehitatava osa netopind on 620,2 m2, seega maja kogu suletud netopind saab olema 1297,4 m2. Sellele lisanduvad veel suured II korruse terrassid ja maja katusele tulev vaateplatvorm.

Kui klubihoone siseruumi pind kahekordistub, siis klubihoone funktsionaalsus mitmekordistub. Võimalusi on uues klubihoones nii palju, et ühte kirjatükki on neid raske ära mahutada ja seetõttu avaldame kolmes järgmises infokirjas detailsema ülevaate uue klubihoone lahendustest.

Uuel klubihoonel saab olema kaks peasissepääsu, nii olemasolev lõunasissepääs kui ka uus uks, mis avaneb tagumiste harjutusväljakute ja tulevikus uue golifväljaku suunas. Just põhjaküljele tulevad kahele poole sissepääsu baggie-hoiu ruumid, kus on piisavalt kohti nii baggie’de kui ka kärude hoidmiseks. Meie aktsionäridele on plaan seda teenust täiesti tasuta pakkuda.

Maja süda ehk fuajee muutub kordades suuremaks kui praegune ja saab olema avatud ning mõnus paik keskse caddiemaster’i letiga; aukohale jääb Niitvälja hole-in-one-sein, mis saab küll uue ilme. Fuajees saab lisaks caddiemaster’i letile olema meie PRO-shop ja mõnusaid istumisnurgakesi, kus kas enne või pärast mängu juttu puhuda, kaaslasi oodata või scorecard’e kontrollida.
(pildil: vaheseinad on ratastel ja lihtsalt liigutatavad, nende külgedele tekivad ajalehtede, ajakirjade hoiukohad)

Fuajeest vaadelduna jaguneb maja kolmeks tsooniks. Esimeseks vaatleme praegusest peauksest sisse tulles meist vasakule jäävat tsooni. Selleks on meie lounge, mis oma kujult jääb sarnaseks olemasoleva saaliga, kuid saab täiesti uue sisu.

Korraldame aastas ligi 100 võistlust ning seetõttu on alumisel saalil kaks peamist funktsiooni: esiteks olla ürituste korraldamiseks sobilik saal ja teiseks üritusevälisel ajal õdus lounge.

Tänu poe väljakolimisele suureneb saali mahutavus, andes nii parema manööverdamisruumi eri tüüpi võistluste ja ürituste korraldamiseks ja samuti andes meile võimaluse suuremaid klubiüritusi oma majas pidada. Kogu maja saab endale päikeseenergia toel toimiva küttesüsteemi ja sellega seoses saab majas aasta ringi olema mõnus ja soe. Mis omakorda annab võimaluse majas korraldada üritusi väljaspool golfihooaega. Kogu saali mööbilahendus saab olema mobiilne ja mugavat ümberkorraldamist võimaldav, et tagada paindlikkus.

Üritusevälisel ajal saab alumisest saalist lounge, kus on nii mõnusaid tugitoole istumiseks kui ka laudu. Saali vasakusse nurka (praeguse PRO-shopi kohale) tuleb rippuv kamin õdusa atmosfääri loomiseks. Koostöös oma sisearhitektidega oleme välja töötanud lahenduse, kuidas saame madalate ja liigutatavate vaheseinade abil (nii, et istuv inimene jääb varjatuks) jagada saali omaette soppideks, kus on mõnus ja segamatu istuda.
(3D-pilt, millel pöörake rõhku „ajalooriiulile”, saali mööbel on illustratiivne )

Alumises saalis on plaan alustada korralike buffet-lõunate pakkumisega ja samuti jääb avatuks baar. See on ideaalne võimalus jätta lõuna linnas söömata ja kiirelt enne rajale minekut või vahetult pärast hommikuselt ringilt tulekut kõht täis süüa. Enamik võistluste toitlustust toimub jätkuvalt buffet-stiilis, kuid saali mahutavus annab võimaluse ka suurte ühisstardiga võistluste puhul valgeid laudlinu ja à la carte-toitlustust pakkuda.

Lisaks kaminale on saalis pilkupüüdvaimaks elemendiks suur maast laeni ajalooriiul, kus saavad olema eksponeeritud peamised Niitvälja karikad, pildid ajaloost ja muud põnevat. Riiul saab olema ühte seina hõlmav õhuline lahendus, mille tagant tõuseb trepp klubihoone teisele korrusele.

Saali tagumisest nurgast (sealt, kus praegu oli kiviplaatidega kaetud ala) pääseb meie uude 30-kohalisse seminariruumi. Ideaalne koht koosolekute või väikeste seminaride korraldamiseks. Seminariruum annab meile võimaluse mugavalt juba täna Niitväljal toimuvaid üritusi teenindada (tihti olid olukorrad, kus väljakul oli korraga lastetreening, demo ja mõni väiksem võistlus) ja teiseks meie mängijatel oma isiklike või firmaürituste läbiviimiseks. Kolmandaks aitab seminariruum meil lihtsamalt Niitväljale täiesti uut klientuuri tuua ja taas uutele inimestele golfimaailma võlusid tutvustada.
(Pilt on esmaselt eskiisilt ja iseloomustab ainult tekkivat rõdulahendust)

Saali puhul ei saa ära märkimata jätta ka siserõdu ülemisest à la carte-restoranist, mis saali avaneb, luues nii õhulisust ja ruumilahenduse kui ka vajadusel saab ülemine, 50-kohaline restoran olla alumise, u 150-kohalise saaliga seotud ühe ürituse sees.

Järgmises infokirjas siis juba lähemalt uue klubihoone teisest korrusest, sealsest à la carte-restoranist ja muust …