Uue klubihoone olemusest: II osa

« Tagasi 30.12.2014

Golfimängijad, kes on mööda maailma ringi sõitnud teavad hästi, et üks mõnusamaid hetki golfiringis on see, kui oled oma puti 18. griinil sisse löönud ja suundud ootava klubihoone terassile ning heidad pilgu tagasi väljakule, mille just lõpetasid ning jagad mängupartneritega klaasi õlle või jäätisekokteili taga mõtteid kogetust. Kui meie senises klubihoones oli mängujärgne vaade vähe piiratud, siis uue klubihoone üks olulisemaid uuendusi on teise korruse väljaehitamine. Kohe 18. griinilt maha jalutades ootab mängijad ees trepp, mille kaudu nad saavad suunduda otsejoones teise korrusele terassile, et seal mängumuljeid jagada. Terassilt avanevad vaated meie harjutusväljakutele, 1. ja 18. rada on justkui peopesal ja kaugemalt paistavad veel 2, 3, 6 ja 17. rada. Lisaks muidugi vaated PAR20 väljakule.

Kui vaated on eesmärk, siis saab alati tõusta veel korrus kõrgemale ehk katusel olevale vaateplatvormile, kuhu viib terassilt eraldi trepp. Kindlasti on see tulevikus suurepärane koht külalistele Niitväljat näidata või klubi meistrivõistluste ja Niitvälja Karika viimaseid flight´e  jälgida. Ettekujutuse avanevast vaatast saad siit videost alates 50 sekundist.

II korruse siseruumid on jagatud kaheks. Suurema osa võtab enda alla loodav a’la carte-restoran. Tegemist on 40-50 kohalise hubase restoraniga, kus rõhk on meeldejäävate elamuste pakkumisel. Kerge eraldatus ülejäänud klubihoonest võimaldab restorani alati soovijatele lahti hoida ning lisab paindlikkust Niitväljal korraldatavate võistluste ja teiste ürituste läbiviimiseks. Tänane klubihoone on õhtusel ajal tihti tühjavõitu ja loodame läbi restorani arendamise näha õhtuti Niitväljal rohkem inimesi nii oma mängijate kui mujalt siia sööma tulevate inimeste näol.  Klubimängijad ei pea samas muretsema, et uuest hooajast ainult a’la carte toite pakume. Plaanime paljude Soome golfiklubide eeskujule alustada klubihoone esimesel korrusel ehk lounge’s  maitvate buffee-lõunate pakkumist, et mängijad ei peaks enne oma pärastlõunast golfiringi linnas lõunatama, vaid saavad sõita Niitväljale ja oma koduklubis mängueelse maitsva ja kiire  lõuna süüa.

(pildil: II korruse baari vaade)

Teisele  korrusele pääseb nii mööda 18. griini juurest tõusvat treppi kui kohe fujaeest tuleva trepi kaudu. Tõustes teisele korrusele mööda fujaeetreppi jäävad enne restorani jõudmist teie paremale käele meie privaatruumid. See tähendab eraldi ruume 10-15 inimesele mõeldud istumiste / ürituste korraldamiseks. On selleks siis sünnipäevad, mõttetalgud, pokkeriõhtud või lihtsalt pärast golfiringi oma seltskonnaga istumised. Privaatruumides asub omaette väike aknaga saun, pesemisruumid, puhkeruum 15 inimesele ja ülejäänud klubihoonest eraldatud terass. Puhkeruum on oma olemuselt jaotatud kaheks tsooniks, mida saab ka eraldiseisvalt kasutada. Esimeses osas on diivanite ja tugitoolidega sisustatud istumisala ja teises osas väike kontoripind selleks vajaliku atribuutikaga.

(Pildil: Väljavõte II korruse plaanist – privaatruumid)

Tahame, et Niitvälja oleks koht mitte ainult golfimängimiseks vaid miks mitte kogu oma päeva siin veetmiseks. Seega võib meie mängija tulla Niitväljal, teha oma varahommikuse golfiringi, istuda arvutiga kas all lounge´s või üleval privaatruumides asuvas “kontoris” ning lõunast näiteks mõne olulise kohtumise meil teha.

Järgmises, juba uuel aastal ilmuvas infokirjas, tutvustame maja kolmandat osa ehk riietus- ja puhkeruume ning meie väikest “spa” kompleksi.

Seniks aga ilusat vana aasta lõppu ja vaadake pilte klubihoone ehituse arengutest siit.