BLOGI – Talgutest

« Tagasi 13.04.2012

Täna, reedel, aprilli kuu 13. kuupäeval sai ootamine lõpuks läbi. Kui Niitvälja personali talv on olnud täis tegusat toimetamist ja viimased nädalad, kui me taas rohkem Niitväljal kohal oleme olnud, juba positiivset ootusärevust, siis täna läks Niitväljal taas käima elu. Näha parklas kümneid autosid, tervitada klubihoones vanu häid tuttavaid, kuulda range´lt tulevat palli tabamise heli ja tervitada juba esimesi green-cardilisi – seda kõike on tasunud oodata.

Igakevadine talgutraditsioon, mis vahepeal on natuke unustusse jäänud, sai taaselustatud ja kuigi osalejate arv ei olnud meeletult suur (natuke pealt 20 inimest), siis olid nad selle võrra innukamad ja rõõmsameelsemad. Kell 14:00 klubihoone ette kogunenud seltskond sai kõik koos Pauli tervitada ja kuulda, et griinid on see aasta suurepärases korras ning klubi sekretär Merlele sünnipäevaks õnne soovida. Naeratused näol haarati rehad selga ja seati sammud väljakule. Üks seltskond läks 12. griini taha, teine 17. rajale. Hiljem tulijad jäid klubihoone juurde korrastustöid tegema ja Marget aitama.


Kahe tunni jooksul jõudsime meie oma 8- liikmelise seltskonnaga korda teha 12. raja metsaalused ja rohkem mitte midagi. Täiesti uskumatu kui kaua võtab aega platsi hooldamine ja väga selgeks sai taas asjaolu kui palju aega, energiat ja pühendumist panevad väljaku korrastamisse meie greenkeeperid. Teisalt on hea tunne oma kätega midagi oma väljaku heaks ära teha ja usun, et hoolimata päikese puudumisest piilusid golfijumalad pilvede vahelt meie tegevust ja olen küll 12. raja osas see aasta väga lootusrikkas – ikka rohkem birdie´sid ja vähem tuplaid :)

Rõõmsalt oksahunnikud kokku kogutud seadsime sammud tagasi klubihoone poole, kus Hole-In-One meile maitsva supi valmistanud oli. Hea oli näha restoranis taas sõbralike nägusid ja ülevoolavaid naeratusi. Aare oli talgulistele ka väikese üllatuse valmistanud – nimelt istus seal kaunis kitarriga näitsik Hispaaniast, kes meile väikese kontserdi andis. Aare viskas välja ka (küll kiiresti tagasi võetud) lubaduse, et nüüd nii hakkabki iga reede olema.  Aga tegelikult miks mitte? Mõnus elav muusika klubihoones reede õhtuti võiks ju täitsa lahe olla – mis teie arvate? Kui Aaret restoranis näete võtke tal nööbist kinni ja avaldage oma arvamust.

Supp söödud, muusika kuulatud läksid vaprad talgulised PAR20′le aasta esimesi kodumaiseid golfilööke soorimata. Hiljem golfiliidu presidendi Peebuga rääkides oli ta arvamusel, et PAR 20 griinid olid peaaegu nagu suvel :) Tänud igal juhul Peebule komplimendi eest, kuid küll nad suveks veel paremaks saavad.

Alates homsest olete kõik väljakule oodatud ja hea ilma jätkudes on lootust, et enne järgmise nädala lõppu saame ka Park-väljaku avatud. Hetkel ond avatud klubihoone, saunad, restoran vähendatud teenustega ja caddiemaster koos BO PRO-Shopiga.

Omalt poolt suured tänud kõigile, kes kohale tulid ja jälle meie kõigi väljakut natuke paremaks aitasid teha. Paul sõitis ka hiljem valdused üle ja saatis mulle veel õhtu sõnumi, et tegelikult sai väga suur töö ära tehtud, olgu ka tema tänud siinkohale edasi antud. Üheks pärastlõunaks mitmekordistus greenkeepingu inimeste arv ja küll see väljakul ka välja paistma hakkab.

Parimatega

Kristo Tohver