President Cup tulemused

« Tagasi 15.09.2015

Pühapäeval, 13. septembril toimus traditsiooniline President Cup´i võistlus. Seekordse võistluse tegi eriliseks heategevuslik palliaktsioon helikopterilt, mille tulemusel koguti 4330 eurot, millest 80% läks Carolin Illenzeeri fondi toetuseks ja ülejäänud 20% ´lähim lipule´auhinnafondi. Võistlusel osales kokku 113 golfimängijat ning päeva parimad viies võistlusklassis olid Derek Vaide, Taavi Tell, Toomas Raude, Anne Petter ja Teele Tohver, kes kõik said auhinnaks õhusõidu Kaitseväe kopteriga Niitvälja väljaku kohal.

Päikesepaistelise võistluspäeva parimad olid:

Mehed HCP 0-12,4 HCP-strokeplay/ 27 võistlejat
1. Derek Vaide -2
2. Jaanus Kosemaa +2 (võrdse tulemuse korral sai otsustavaks viimase üheksa raja tulemus)
3. Indrek Turmen +2

Mehed HCP 12,5-24,4 Stableford/ 52 võistlejat
1. Taavi Tell 42p
2. Olavi Eerma 41p
3. Andrus Valma 40p

Mehed HCP 24,5-36,0 Stableford/9 võistlejat
1. Toomas Raude 32p
2. Jaan Põldmaa 31p
3. Rain Siilivask 31p

Naised HCP 0-18,4 Stableford/ 10 võistlejat
1. Anne Petter 34p
2.Triinu Tombak 29p
3. Apawan Chinglek 29p

Naised HCP 18,5-36 Stableford/ 15 võistlejat
1. Teele Tohver 40p
2. Ülle Kirjanen 37p
3. Margot Makstin 36p

Kõik tulemused leiate SIIT.

Päeva parima scratch´i ehk 79 lööki tegi Taavi Viirpalu. Meeskondlikus arvestuses  mängisid võrdse tulemuse (49 punkti) välja kaks paari, ent Peeter ja Teele Tohveri in- tulemus oli kehvem ning rändkarikale said seekord graveeritud  Indrek Turmen ja Derek Vaide nimed.
Lähimale lipule teisel rahal lõi Evald Tomberg (3,05m) ning kuuendal rajal Aleksander Zagnoiko (3,15m). Pikima avalöögi 18.ndal rajal lõid Margot Makstin ja Ivo Lepik. Presidendist parema tulemuse tegid kokku 18 mängijat, kes kõik said auhinnaks karbi palle. ´Kaheste´võistluse võitsid Ahto Luhamäe, Anne Petter ja Rasmus Kivila.

Carolin Illenzeeri fondi toetuseks toimunud heategevusliku aktsiooni raames said kõik turniirist osavõtjad soetada heategevusliku golfipalli ning 80% kogutuludest annetati fondi, mille eesmärgiks on katta missioonidel hukkunud või raskelt vigastada saanud kaitseväelaste laste koolituskulud ja toetada nende huvitegevust. Esialgsetele andmetel pallid ja augud siiski ei kohtunud, kuid heategevus sai palju raha.

Õhuväe ülema kolonel Jaak Tarien selgitas, et see on see juba neljas aasta mil õhuvägi ja Niitvälja golfikeskus omavahel koostööd teevad. “Kuna meie liitlaste, eriti õhuväelaste hulgas on golf populaarne, siis oli vaja klubidega häid suhteid ja kuna Niitvälja on siinsamas Ämari kõrval, siis saavad liitlased juba aastaid seal soodustingimustel mängida ja me teeme väikesi auhinnalende võitjatele,” rääkis kolonel.
“Sel aastal kulmineerus see suurema üritusena, mis loodetavasti algatab hea ja võimsa traditsiooni.”

Võistluse väikese galerii leiate SIIT. Kõrvalolevale piltidele klikates avanevad videod heategevuslikust palliaktsioonist!

Täname kõiki osalejaid, heategevuslike pallide ostjaid ning võistluse toetajaid Eesti Kaitseväge, G4S´i ja Sakut!