Premia Noortesarja tulemused

« Tagasi 12.06.2014

11. juunil alustas uus noortele golfimängijatele suunatud võistlussari Premia Noortesari. Üleeestiline noori ühendav golfivõistlus on loogiline samm viimastel aastatel noorte hulgas populaarsust kogunud alal. Golfitreeningutega tegelevate laste ja noorte arv on viimase kahe aastaga Eestis mitmekordistunud. Heaks näiteks on ligi 1400 last, kellega kohtuti talvel Tallinna koolides või 1. mail ja 1. juunil üleeestiliselt toimunud golfiväljakute avatud uste päevad, kus käis kokku ligi 500 noort.

Premia Noortesari toimub läbi suve 8 korda Eesti erinevatel golfiväljakutel – Niitväljal, Jõelähtmel ja Pärnus Valgerannas. Esimese osavõistlusele, mis toimus Niitvälja Golfis, registreerus 31 osalejat, kes mängisid kokku 4 erinevas võistlusklassis. Nooremates klassides said mängijad esimesed võistluskogemused ja koos vanematest caddie´dega ühist aega veeta. Võitjatenaväljus U9 klassis Rihard Ratasepp ja Alustajate klassis Henry Mägi.

U12 ja U16 klassides käis tõsisem võistlemine ja esikolmik oli järgnev:

U12 klass

1. koht Hardi Raukas (21 punkti)
2. koht Hendrik-Nordheim Vilberg (19 punkti)
3. koht Ken-Marten Soo (18 punkti)
U16 klass

1. koht Mattias Varjun (42 punkti)
2. koht Anete Liis Adul (37 punkti)
3. koht Joonas Juan Turba (35 punkti)

Lähimale lipule võistluse kuuendal rajal võitis Mattias Varjun 6.30ga.

Päikesepaisteline päev möödus heatujuliselt ja sportlikus vaimus ning võidukõnedes mainisid noored golfimängijad ära nii hea seltskonna kui heameele selle üle, et taolist võistlussarja taas üle mitme aasta korraldama asutud on.

Järgmise etapp toimub juba 18. juunil Jõelähtmel. Võistlema on oodatud vanuseklassid U9, U12, U16 ja U20. Lisaks on eraldi võistlusklass päris algajatele, kes mängivad lühendatud radadelt. U16 ja U20 klassid mängivad 18 rada, teised 9 rada.

Võistlussarja korraldavad Premia, Niitvälja Golf ja Eesti Golfikool.

Vaata kõik tulemusi SIIT ja pilte võistlusest SIIN.