Noortekoondis 2012

« Tagasi 04.06.2012

Mai lõpus toimunud Katsevõistluste tulemuste põhjal pääses Niitvälja Golfiklubi noortekoondisesse seitse liiget: Lil Kuuli, Liis Kuuli, Mari Hütsi, Georg Reintam, Johann Andreas Härma, Marten Palm ja Martin Tõnts. Wild card´i alusel kinnitasid kaptenid koondise liikmeteks ka Annika Meose, Merlin Palmi, Martin Järve ja Sander Aadusaare. Noortekoondis on loodud eesmärgiga toetada klubi parimaid noorgolfareid, kes soovivad tulevikus saada võistlussportlasteks ning tagamaks võimalikult parim klubi esindatus nii Eesti kui ka rahvusvahelistel võistlusel. Lisaks loob koondis noortele stiimuli, mille suunas pingutada.

Noortekoondise liikmetele kehtivad klubi Noorteprogrammis 2012 nimetatud õigused ja kohustused ning neile laienevad lisaks järgnevad soodustused:

  • tasuta mänguõigus nädalavahetustel;
  • piiramatu arv tasuta harjutuspalle;
  • EMV, Estonian Open, Niitvälja Karikas osavõtutasud Niitvälja Golfiklubi kulul;
  • toetust ühel välisvõistlustel osalemiseks;
  • klubikoondise varustust, mille täpne maht sõltub koostöö- ja sponsorlepingutest.

Noortekoondisesse said kandideerida kõik noored, kes on Niitvälja Golfiklubi (koduklubina) liikmed ja kes on kalendriaasta alguses 21-aastased vanused ja nooremad. Koondist on järgnevatel aastatel plaanis moodustada eelneva aasta tulemuste põhjal, kuid tänavu pandi see kokku katsevõistluse tulemuste baasil, mis toimusid EGL Eesti Koondise Katsevõistluste raames Niitväljal 24-25. mail.

Niitvälja noortekoondisesse pääsenute hulgast valivad noored ise endale kapteni (vanus peab olema 18.a), kes aitab edaspidi Noortetoimkonna tööd suunata ja anda pidevalt noortepoolset tagasisidet.

Meie koondise liikmed (va Merlin ja Marten Palm) said end proovile panna 2.-3. juunil Saaremaal toimunud Baltic Cup´il, kus võistlesid omavahel Eesti, Läti ja Leedu meeskonnad. Baltic Cup on balti riikide vaheline maavõistlus, mida peetakse sellises formaadis teist korda. Eelmine aasta toimus võistlus Leedus, sel aastal siis Eestis Saaremaal ja järgmisel aastal Lätis. Eelmine aasta võitja Läti tiitlit kaitsta ei suutnud ning tänavuseks võitjaks tuli Eesti võistkond tulemusega 25,5 punkti  Läti 20,5 ja Leedu 8 punkti vastu. Täpsema tulemuste tabeli leiate järgmiselt lingilt: http://golf.ee/blog.

Võistlus pani proovile kõikide noorgolfarite oskused, iga võistleja läbis kahe päeva jooksul neli mänguringi, mis on ligi 45 km. Võistlusele lisas raskust veel varasuvine mereline ilm; keskmine temperatuur oli vaid +7 °C, sadas vihma ja tuul puhus kohati lausa 25 m/s!

Kiidusõnad koondislastele hea tulemuse eest ning edukat hooaja jätku!