Niitvälja Golfiklubi HCP Rajamäng 2014

« Tagasi 16.05.2014

Esimest korda klubi ajaloos toimub klubi  rajamäng HCP-löögimängus.  Uue mänguvormi eesmärk on kaasata põneva  mänguvormiga võistlusel osalema rohkem mängijaid (HCP 0-36). Võistlus algab 3. juunil ning finaalringid mängitakse 20. augustil. Rajamängule registreerimise tähtaeg on 28. mail.

Mänguvormist lähemalt: HCP rajamängus võidab raja väiksema löökide netotulemusega mängija. Rajamängu kogu mänguvõidab see pool, kes juhib suurema arvu rajavõitudega, kui radasid on veel mängida. Viigi puhulalustatakse mängimist uuesti alates rajast 1 täisringina nii mitme raja võrra, kui palju on vaja võitja selgitamiseks. Kõrgema PHCP’ga mängija tasemest lahutatakse madalama PHCP’ga mängija
tase. Saadud tulemusest 75% on radade arv, kus kõrgema PHCP’ga mängija saab ühe löögi rohkem teha. Rajad määratakse raskusastme järgi alates raskeimast rajast.

Näiteks: mägija A HCP on 5,2 ja mängija B HCP on 18,9. PHCP’d vastavalt 6 ja 22 ning vahe 16 x
0,75=12. Selle näite korral saab mängija B väljaku 12 raskemal rajal teha ühe löögi rohkem.

Rajamängul saavad osaleda golfimängijad, kelle klubiks on Niitvälja Golfiklubi, kellel on ette näidata 2014. a. kehtiv HCP kaart ja kes omab aktiivset HCP-d ning kes on tasunud turniiri osavõtutasu. Võistluse lõpptulemused kuuluvad ka Niitvälja Golfiklubi edetabeli arvestusse.

Võistlus toimub järgmistes võistlusklassides EGA täpse HCP alusel:
1. Mehed HCP 0-36 (kollased tee’d)
2. Naised HCP 0-36 (punased tee’d)
Mehed mängivad kollastelt ja naised punastelt tee’delt. Poolfinaalid ja finaal mängitakse: mehed
– valged tee’d, naised – sinised tee’d.
Juuniorid saavad osaleda täiskasvanute klassis, seejuures peavad kõik meesjuuniorid mängima kollastelt tee’delt ja poolfinaalis ning finaalis valgetelt tee’delt. Maksimaalne võistlejate arv võistlusklassides on 128 meest ja 32 naist.

Loe kõigest täpsemalt võistlusjuhendist.