Muudatused HCP pidamises ja golfireeglites

« Tagasi 28.03.2012

Uus hooaeg toob kaasa mitmeid muudatusi HCP arvestamises ja golfireeglites. Järgnevalt toome välja mängijate jaoks olulisemad muudatused ja käitumisjuhised aastal 2012.

  1. Nagu varasemalt, mõjutavad ka tulevikus võistluste tulemused teie HCP-d, kuid alates sellest aastast põhineb HCP muutus ülikeerulistel algoritmidel, mistõttu mängijal endal ei ole enam võimalik võistlustulemuste põhjal oma uut HCP-d arvutada. Seda teeb 2012. aastast Golfboxi lisaprogramm, mis olenevalt puhvrisse mänginud võistlejate arvust võib puhvrit kas vähendada või suurendada. Kuna HCP muutus ei sõltu nüüd ainult teie enda tulemusest, vaid ka kõigi kaasvõistlejate tulemustest, tähendab see mängijale eelkõige kohustust pärast iga võistluse lõppu uurida oma uus HCP välja Golfboxist (või küsida caddiemaster’ist). Eriti oluline on see siis, kui lähete järgmisel päeval teise klubisse võistlema.
  2. Selleks, et muuta oma HCP-d väljaspool võistlusi, tuleb edaspidi alati oma mänguring eelnevalt caddiemaster’is registreerida kui Extra Day Score ehk EDS ning pärast ringi tulemuskaart sisse anda. Kui te oma mänguringi enne ringi alustamist selliselt ei registreeri ja kaarti ei tagasta, siis teie ringi tulemus (ka väga hea tulemus) HCP arvestusse ei lähe. Samas, kui te EDS-i registreerite, aga pärast kaarti sisse ei anna, tõuseb teie HCP automaatselt kas 0,1 või 0,2 pügalat (vastavalt sellele, millises HCP grupis te parasjagu olete).
  3. Teistes klubides või välismaal mängides peab mängija registreerima oma EDS-ringi Niitväljal (koduklubis) enne ringi alustamist, teatades sõnumi või e-mailiga caddiemaster’isse oma nime, väljaku, kuupäeva ja stardiaja. Pärast EDS-ringi mängimist tuleb oma kaart võimalikult kiiresti (mitte hiljem kui 2 nädala jooksul) Niitväljale toimetada.
  4. Niitvälja aktsepteerib ka Golfboxi kaudu sisestatud tulemuskaarte, kuid need peavad olema märkija poolt läbi Golfboxi kinnitatud hiljemalt 2 nädala jooksul.
  5. Teistes klubides võistlemas käies muutub teie HCP automaatselt Golfboxi abil, kuid vajadusel tasub ka seal pärast võistlust oma HCP muutus üle küsida.

Kokkuvõttes on muudatuste eesmärk muuta mängijate HCP pigem nende hetketaset peegeldavaks kui potentsiaali näitavaks, nagu see oli varasemas süsteemis. Segaduste ja probleemide vältimiseks soovitame meiegi registreerida võimalikult palju EDS-ringe, et igaühe HCP vastaks reaalsele tasemele. Jääb ainult üle loota, et süsteem hakkab toimima ja täidab oma eesmärgi. Püüdleme selle poole kõik koos.

Lõpetuseks: 2012. aastast kehtivad uued R&A golfireeglid: lihtsamaks on tehtud võistlusele hilinejate elu, muudetud on mõistet „pallile suunavõtt” ja karistusi, mis järgnevad palli liikumisele, kui see on ilmselgelt põhjustatud muust kui mängija enda tegevusest (nn Harringtoni kaasus). Hoopis läbimurdelisem muudatus puudutab aga amatööri staatuse reegleid, kus on pikaajalise kaalumise järel kaotatud auhinnapiirangud hole-in-one’i lööjatele.

Ilusat algavat golfiaastat ja jõudsat HCP langetamist soovides
Marge Linnas,
klienditeeninduse juht