Luual tehti greenkeeping’u ajalugu

« Tagasi 19.03.2014

13.‒14.03 toimus Luua Metsanduskoolis Eesti ja Baltikumi greenkeeper’ite infopäev. Rõõmustav on, et huvi oli suur ja lisaks greenkeeper’itele olid esindatud ka väljakute juhtkonnad, Eesti ja Läti golfiliitude peasekretärid ning koostööpartnerid (haljastus, golfiväljaku tarvikud) – kokku ca 60 inimest.

Idee ürituse toimumiseks sündis juba 2013. aasta sügisel, kui käivitus rahvusvaheline projekt nimega Green QAmpus eesmärgiga hakata pakkuma greenkeeping’u-alast haridust ka meil Eestis, Luua Metsanduskoolis. Projekti esmakohtumine toimuski just Luual, kus Dean Cleaver FEGGA (Federation of European Golf Greenkeepers Association) juht tegi ettepaneku sellise ürituse korraldamiseks.

Loomulikult haarasime sellisest võimalusest kinni ja hakkasimegi selles suunas tegutsema. Lisaks Luua Metsanduskoolile

(erilised tänud Raili Laasile ja Kati Veskile) mängis ürituse korraldamises põhirolli FEGGA (Dean Cleaver), aga ka R&A, Pirjo Hotti Soome Kainuu rakenduskõrgkoolist ning samuti kõik teised Green QAmpuse projekti liikmed ja muidugi kõik need inimesed, kes Luuale kohale tulid. Lähemalt saab Green QAmpuse kohta lugeda siit.

Dean Cleaver õnnitlemas Assotsatsiooni loomise puhul

Juba sügisest peaks olema võimalik alustada Luua Metsanduskoolis aastast töökohapõhist greenkeeping’u-õpet, mille kutsetunnistus kehtib kogu Euroopas.

Teine Luual aset leidnud väga ajalooline sündmus oli MTÜ Eesti Greenkeeperite Ühendus loomine. Selle asutajaliikmed on Raido Matthiessen ja Kristel Mülle-Vaik Niitväja Golfist, Harri Karula Tahkuranda rajatavalt väljakult, Heiki Pahlberg Saare Golfist ja Veljo Oder Estonian Golf & Country Clubist, Eesti Greenkeeperite Ühenduse juhiks valiti Kristel Mülle-Vaik.

Kui registritomingud tehtud, järgneb asutamisele loomulikult suur töö logo loomisest toetajate leidmiseni, kuid kindlasti on see vajalik, et greenkeeper’itel oleks oma organisatsioon, kuhu koonduda ja kuuluda, ning kindlasti töötame selle nimel, et asaada ka FEGGA liikmeks.

13.03 Luua Infopäeva kokkuvõte
14.03 Luua Infopäeva kokkuvõte 

Kristel Mülle-Vaik
Deputy Head Greenkeeper