Karika I päeva tulemused

« Tagasi 13.07.2012

Täna hommikul startis Niitväljal XX Niitvälja Karikas – Baltimaade vanim golfiturniir.  Esimene mänguring läheb ajalukku läbi aegade ajaliselt kõige pikema võistluspäevaga; äike katkestas võistlust korduvalt ning võistluspäev kestis kella kaheksast hommikul veerand üheksani õhtul ja viimastel startijatel kulus 18. raja läbimiseks ligi 7 tundi.  Liidritena lõpetasid täna Pepe Aaviksoo ja Marten Palm.

Kokku osaleb XX Niitvälja Karikal 105 golfimängijat kuuest erinevast riigist. Kolme võistluspäeva jooksul läbitakse löögimängus 54 rada ning turniiri võitjad teenivad väärtuslikke punkte World Amateur Ranking edetabelisse, Eesti Golfi Liidu edetabelisse ning Niitvälja Golfiklubi  edetabelisse.

Turniir toimub neljas võistlusklassis: mehed, naised, meesjuuniorid ja –seeniorid. Meestest jäid  76 osaleja seas liidrikohta 76 (+4) löögiga jagama Marten Palm (Niitvälja Golfiklubi, NG) ja Pepe Aaviksoo  (Estonian Golf &Country Club, EGCC).  Naistest mängis parima tulemuse – 77 lööki,  välja Mari Hütsi (NG), talle järgneb 81 löögiga klubikaaslane Merlin Palm.  EGCC noormehed Ingvar Kristjan Paplavskis  ja Joonas Juan Turba juhivad meesjuunioride tulemustabelit vastavalt 86  ja 90 löögiga. Meesseenioride liider esimese päeva järel on tänavune Eesti seenioride meister Raivo Velsberg (NG), kes tegi 81 lööki ja runner-up on Evald Tomberg (NG), kes on liidrist maas vaid kolme löögiga.

Pärast homset võistluspäeva tehakse kahe esimese mänguringi põhjal cut ning pühapäeva pärastlõunal selguvad XX Karika võitjad.

 

XX Niitvälja Karika esimese võistluspäeva tulemused leiate SIIT ja galerii SIIT.