Hooaja lõpetamise kokkuvõte

« Tagasi 19.11.2015

Möödunud laupäeval kogunes Niitväljale meie tänavust, XXIII hooaega lõpetama üle 130 golfisõbra! Pidu toimus kahel korrusel – suures saalis toimus auhindade üleandmine, tantsuks mängis ansambel Debüüt (tants läks lahti juba bändi teise seti alguses ja mitte eelviimase looga nagu kombeks) ning tehti kokkuvõtteid hooajast, teisel korrusel oli koostöös Triobetiga üles seatud kolm pokkerilauda: kellele õppimiseks, kellele väikeseks turniirimänguks. Meeldiv oli see, et inimesi jagus nii tantsupõrandale ja pokkerilaudadesse, kui ka see, et kõikideks auhinnatseremooniateks kogunesid klubiliikmed kenasti saali võitjatele austust avaldama (loe loo lõpust parimate kokkuvõtteid hooajast).

Klubi president Peeter Tohver alustas õhtut oma meenutustega möödunud hooajast ja palus klubi mängijatel enda eredamaid hetki meenutada. Enim jäid kõlama uus klubihoone, läbi aegade parim väljaku heakord, Keila olümpiarõngad ehk liiklusummikud Keila ringidel, Sõbrannade turniiri korraldus ja klubi naispere aktiivsus, Niitvälja karika terviklikkus, helikopteriaktsioon ühes koostöö algusega Niitvälja ja Eesti kaitseväe vahel, Golfisõprade klubi turniir ja sealt tulnud heategevuspanus meie noorteprogrammile, klubi noorte head tulemused nii Eestis kui ka väljaspool.

Tegevjuht Kristo Tohver võttis hooaja kokku nelja presentatsiooniga õhtu jooksul. Kõlama jäi mõte, et XXIII hooaeg oli Niitväljale läbi aegade üks edukamaid – nii mänguõiguste hulga, klubiliikmete arvu, heategevuseks kogutud summade suuruse, korraldatud ürituste taseme kui ka finantsnäitajate poolest.

Õhtu lõppes südaöö paiku, mil ilmnes korraldajate suurim möödalaskmine õhtu vältel – nimelt oli linna poole lahkuv buss pandud lahkuma selgelt liiga vara ja peolised oleks hea meelega edasi tantsinud!

Hooaja lõpetamisel said autasustatud said järgmised mängijad.

Parim mees: Sander Aadusaar

Sandri kokkuvõte hooajast: „Hooajaga jäin rahule. Sain mitu tähtsat eesmärki täidetud. Mängisin palju häid tulemusi ja saavutasin häid kohti nii Eestis kui ka välismaal. Kõige suurem erinevus võrreldes eelmiste hooaegadega oli talvises ettevalmistuses, sain neli kuud Hispaanias harjutada ja täielikult golfile pühenduda. Järgmisel hooajal tahan mängida ikka paremini kui eelmisel. Tähtsaid võistlusi on palju ja ootan juba uue hooaja algust. Praegu harjutan kuni jaanuarini Eestis eesmärgiga arendada enda füüsist ja tegeleda paralleelselt golfimängu nõrkade külgede arendamisega. Jaanuarist aprillini harjutan Hispaanias, kus saan lisaks treeningutele ka võistelda. Oleme treeneritega koostanud senisest parima ettevalmistusprogrammi ja usun, et järgmisel hoojal suudan mängida veelgi paremat golfi.” Tänavused tähtsamad saavutused: Eesti meistrivõistluste võit, Russian Amateur Openi teine koht, Skandia Junior Openi teine koht, Finnish Touri kvalifikatsiooni läbimine.

Parim naine: Annika Meos

Annika kokkuvõte hooajast: „Hooaja esimese poolega jäin väga rahule, sest paremini hooaega alustada ei saa kui mängida avavõistlusel väljaku par. Hooaja teine pool tulemuste koha pealt enam nii hea ei olnud, aga kokkuvõttes jäi siiski suve keskmine mänguringi tulemus alla 80 ja sellega olen igati rahul. Uueks hooajaks ei ole ma veel suuri eesmärke seadnud, sest esialgu ei tea, kui kaua jõuan suvel Eestis olla, nimelt omandan praegu Edinburghi ülikoolis magistrikraadi ja ülikooliaasta lõppeb alles juuli keskel.” Tänavused tähtsamad saavutused: Niitvälja karika ja Eesti meistrivõistluste esimene koht, Niitvälja Golfiklubi MV teine koht.

Parim seenior: Raivo Velsberg

Raivo kokkuvõte hooajast: „See hooaeg oli võistlusi silmas pidades edukas – õnnestus võita nii Eesti meistrivõistlused, klubidevaheline EMV, klubi meistrivõistlused kui ka Niitvälja karikas, lisaks jõuda klubi rajamängu meistrivõistlustel finaali. Samas oli keskmine tulemus kehvem kui eelmistel aastatel, seetõttu tulid võidud päris napilt! Järgmisel aastal tahaks loomulikult samuti võita! Lisaks tahaks oma mängitud väljakute koguga jõuda 600-ni, hetkel 596 täis.”

Parim juunior: Carl Enn Hellat

Carli kokkuvõte hooajast: „Kokkuvõttes jään hooajaga rahule, ent hooaja algus oli keeruline –  kasvuga seoses jäi varustus lühikeseks ja uue varustusega harjumine võttis aega. Juulikuu lõpus tundsin end juba enesekindlalt ja see kajastus ka tulemustes. Käesoleval aastal oli neli olulist saavutust: esimest korda võistlesin klubi meistrivõistlustel meeste klassis ja õnnestus ka kohe võita; Eesti meistrivõitlustel saavutatud teine koht; klubidevahelistel meistrivõistlustel mängitud kahe päeva tulemus raja par; Soomes saavutatud Finnish Junior Touri kvalifikatsiooni läbimine ja järgmise aasta võistluste mänguõigus.

Uue aasta eesmärk on keskmise löökide arvu parandamine kahe võrra võrreldes käesoleva aastaga. Kui võistlusgraafik võimaldab, siis soovin kaitsta võidetud klubi meistritiitlit. Siinkohal tahan tänada oma koduklubi ja oma treenereid David da Silvat, Paul Põhi, Mari Suursalu.”

Tublimad HCP-langetajad: Üllar Esinurm (HCP 54-lt 11,9-le) ja Anu Kendra (HCP 54-lt 20-le). Loe pikemat lugu HCP-langetajatest SIIT.

Tänavuse Niitvälja edetabeli parimad olid naiste arvestuses Margit Sunni, naisseenioridest Anne Petter, meesseenioridest Allan Elerand, meeste HCP 18,5‒36 arvestuses Üllar Esinurm ja meeste HCP 0‒18,4 arvestuses Raido Kuusk, scratch’isTaavi Viirpalu.

Mandatum Life’i ennustusvõistluse võitis hooaja kokkuvõttes Raido Kuusk.

Aitäh kõikidele suurepärase hooaja tegijatele: Niitvälja meeskonnale, mängijatele, toetajatele!

Mats Soomre esmase galerii leiate SIIT.