GSK võistlusega koguti Niitvälja noorteprogrammile üle 20 000 €

« Tagasi 31.07.2017

22. juulil toimunud viiendal Golfisõprade Klubi Invitational võistlusel koguti Niitvälja golfinoorte toetuseks rekordilised 20 000 €, mis antakse Niitvälja noorte käsutusse 2018. hooajal. Vastavalt GSK ja Niitvälja golfiklubi vahelisele kokkuleppele panustab klubi omavahenditest samasuure summa lisaks. Seega on Niitvälja noorteprogrammi eelarve 2018. aastal minimaalselt 40 000 €.

Selle summale lisaks saavad noored Niitväljal tasuta mängida ja rangepalle kasutada.

Toetatav summa on igal aastal kasvanud ja eelneval neljal aastal on kogutud kokku 36 780 €. Samamoodi on kasvanud Niitvälja Noorteprogrammi eelarve, 2013. aastal oli veel 4800 €, kuid käesoleval aastal juba 32 000 €. 

Noorteprogramm jaguneb oma olemuselt kaheks

1/3 summast kasutatakse ära golfinoorte järelekasvu tagamiseks ja siia alla kuuluvad muuhulgas Niitvälja Nike Golfikooli noorte riietus, treeningvahendid, lisatreeningud väljasõidud teistesse golfiklubidesse, golfilaagrite korraldamine, golfijuhendajate koolitamine jmt. Tulemuseks on täna ligi 100 regulaarselt treeningutes käivat noort, 2017 aasta kevadsuvel läbiviidud demod ligi 2000 koolinoorele ning Niitvälja Nike Golfikooli personali kasv juba 5 inimesele, et selle töömahuga hakkama saada.

2/3 summast kulub Niitvälja Golfitähtedele toetamaks nende teed tippsporti. Golfitähtesid on täna Niitväljal 9 ja nad jaotuvad kolme klassi.
PRO klass: Sander Aadusaar;

Golfitäht + klass: Mattias ja Markus Varjun, Carl Enn Hellat, Timo Raukas, Kevin Christopher Jegers;

Golfitäht klass:  Hanna-Maria Tammo, Aksel Seppel ja Karl Krister Kilkson 

Golfitähtede puhul hüvitatakse nende välisvõistlustega seotud kulutusi (sõidud, ööbimised, osavõtutasud), osalemist Eesti tippvõistlustel, lisatreeningud (pilates ja jooga, füüsiline ettevalmistus, sisehalli tasud), varustuse uuendamist ja Niitvälja Golfi logoriideid esindusvormide näol. Tulemuseks on 4 tänase tippamatööri jõudmine WAGR edetabelisse ja suurepärased tulemused tippvõistlustel. Näidetena võib välja tuua Carl Enn Hellati hiljutise võidu XXV Niitvälja Karikal by Dankse Bank või 27-29.juulini mängitud European Young Masters (U16 vanuseklassi oluliseim võistlus Euroopas) võistlusel jagatud 4 kohta kolmepäeva kogutulemusega -6. Samuti Mattias Varjuni ja Timo Raukase kaksikvõidu Poola Junior Openilt või Kevin Christopher Jegersi hiljutise oma vanuseklassi võidu Estonian Junior Openil väga tugevate vastaste ees.

Täname kõik GSK Invitational osalejaid ja korraldajaid meie noorte toetamise eest!

Võistluse tulemused on leitavad allolevatelt linkidelt:

Mehed HCP 0 – 12

Mehed HCP 12,1 – 36

Naised HCP 0 – 36

PRO