Eestlaste teise päeva birdieralli hoiab neid Niitvälja Karikal kõrges konkurentsis

« Tagasi 08.07.2017

XXV Niitvälja Karikas by Dankse teine päev oli sündmuste ja birdide rohke. Päev ei alanud hästi ei PRO’de klassis liidrina alustanud Sander Aadusaarel ega amatööride klassis liidrikohta jaganud Carl Enn Hellatile kui esimesel 9 rajal andsid mõlemad on vastastele kolm lööki tagasi ja langesid tabelis taha poole.

PRO’de klassis näitas väga head minekut eelmise aasta võitja Peter Gustafsson Rootsist, kes mängis täna senise turniiri kõige parema ringi tulemusega 67 lööki ehk -5 ja tõusis sellega võistluse liidriks – 6 peale (138 lööki) ning edestas Sandrit vahepeal koguni 5 löögiga. Õnneks näitas just 22. aastaseks saanud Niitvälja golfiklubi mängija Sander Aadusaar tõeliselt külma närvi ja mängis viimase 9 rajaga neli birdiet. Kokku kahepäeva tulemus seega – 5 (139 lööki) ja jääb hetkel endisest Euroopa Tuuri mängijast enne finaalpäeva maha vaid 1 löögiga. Nemad kahekesi on ka teistel eest ära läinud, kolmandal kohal on Jonas Haglund Soomest, kes on raja PARis (144 lööki). Neljandale kohale on tõusnud sellel aastal õpetavaks PROks läinud Egeti Liiv, kes mängis täna -1 ja kokkuvõttes on +2 (146 lööki).

Sarnane stsenaarium kordus meesamatööride klassis, kus hommikul 10:00 startinud 2014 a. Niitvälja Karika võitja Casper Simberg Soomest St. Laurence golfiklubist leidis inspiratsiooni ning koguni 6 birdiega tulemuskaardil lõpetas päeva -4 löögiga ja kaks päeva kogutulemusega -1 (143 lööki). Carl Enn Hellat startis täna viimaste hulgas 15:10 ja esimesel raja poolel ei saanud oma mängu kuidagi käima ning langes 5. kohale. Sarnaselt Sanderiga osutus teine üheksa aga vastupidiseks ja Carl Enn lõi 5 birdiet ning saavutas seega täna kogutulemuse – 1 (143 lööki) ja jagab sellega esikohta. Eile esikohal olnud Eetu Isometsa täna kõrbes ja jääb juba 8 löögi kaugusele.

Naiste klassis tegi suurepärase päeva tulemusega +3 Annika Meos Niitvälja golfiklubist, kasutades ühtlasi ära liidriks olnud lätlanna Linda Dobele ebakindluse ja tõusis ise ühe löögiga lätlanna ette võistlust juhtima kogutulemusega +8 (152 lööki).

Meesseeniorite klassis tõusis liidriks rootslane Jan Larsson kahepäeva kogutulemusega +16 (160 lööki). Temast 2 löögi kaugusele jääb Raivo Velseberg Niitvälja golfiklubist ning veel omakorda kahe löögi kaugusele Peep Pira Estonian Golf & Country Clubsist.
Päevale lisas vürtsi leedulase Gediminas Markevićiuse hole-in-one 6. rajal.

Pühapäeval stardivad finaalgrupid (liidrid mängivad koos) rajale alates 11:10 ja võistlused lõppevad orienteeruvalt 17:00. Kõik huvilised on oodatud rajale kaasa kõndima või jälgima võistluste kulgu Delfi TV ülekandes alates 11:30.

Jälgi XXV Niitvälja Karikas by Danske Bank LIVE-tulemusi siit