Captain Challenge´i parimad olid Gert Holland ja Annika Meos

« Tagasi 09.07.2016

 

8. juulil toimunud Niitvälja Golfi Captain Challenge’il osales 123 golfarit! Hoolimata tugevast tuulest mängiti välja suurepäraseid tulemusi: meeste parima scratch’i – 72 lööki ‒ mängis välja Gert Holland ja naistest oli 76 löögiga parim Annika Meos. Annika oli viimati golfi mänginud lausa kuu tagasi ja rõõmustas, et ka lihtsalt mängu nautima tulles on võimalik võita. Annika ja Gerdi nimed graveeritakse klaasikunstnik Ivo Lille rändkarikale!

Tihedas konkurentsis olid eri võistlusklasside parimad järgmised.

Mehed HCP 0-12,4 Naised HCP 0-12,4 Mehed HCP 12,5-24,4
I Rene Aguraiuja / neto 68 I Annika Meos / neto 73 I Kaarel Sibul / neto 67
II Jago Hommik / neto 68 II Ulvi Ingver / neto 74 II Heino Hanson / neto 68
III Tarmo Kivi / neto 69 III Margit Sunni / neto 75 III Mats Soomre / neto 72
Naised HCP 12,5-24,4 Mehed HCP 24,5-36 Naised HCP 24, 5-36
I Kai Thornbech / neto 76 I Romet Varts / neto 74 I Anniki Toming / neto 67
II Ingrid Jegers / neto 77 II Janar Jundas / neto 75 II Ivika Vispel / neto 73
III Kristel Reimo / neto 78 III Halger Sander / neto 75 III Merit Ots / neto 75

 

Kõige lähemale lipule lõid kuuendal rajal Ants Karu (1,21 m) ja Kristel Ulla (1,24 m), 13. rajal Tarmo Kivi (2,5 m) ja Annika Meos (6,41 m). Pikimad avalöögid 18. rajal tegid Lil Kuuli ja Gert Holland. Kõik tulemused leiate SIIT.

Tänavusele võistlusele lisasid põnevust ja elevust väga head auhinnad nii võistluse parimatele kui ka neile, kellele naeratas loosiõnn! Auhinnalaual oli kaks nädalast Türgi Regnumi hotelli all-inclusive-paketti kahe golfiringiga.Kõik, kes võitsid oma võistlusklassides esikohad ‒ Romet, Annika, Kai, Anniki (Rene ja Kaarel olid kahjuks pidanud lahkuma enne lõpetamist) ‒, kutsuti klubi katusele, kus nad pidid võistlema lähim-lipule-erivõistlusel – lipp oli maja taga harjutusalal. Kaugus maja ja lipu vahel oli 40 meetrit, taustaks ülitugev tuul. Kai ja Anniki lõid bunkrisse, Romet lõi esimesena griinile ja siis Annika ka, aga mõõtmise tulemusel selgus, et lähim tulemus oli Romet Vartsil, seega palju õnne!

Teise Regnumi paketti võitis puhta loosiõnnega Janek Ditmann. Janek ütles oma tänukõnes, et ta oli ükskord Peugeot’i võistluselt varem lahkunud ja siis oli ta jäänud ilma Pariisi reisist … ning siis seekord otsustas ta igal juhul lõpuni olla ja … õnn naeratas talle.

Juba viiendat aastat said Niitvälja ja EGCC kapteni võistluste parimad edasi võistlema kahe suurklubi vahelisele kaptenite matšile, mis sel aastal toimus juba oma võistluse järgsel päeval Niitväljal. Meie meeskonnal tuli vastu minna EGCC kapten Urmas Isoki tiimile ning mõõtu võtta matchplay ja foursome’i mänguvormides. Sel aastal oli matš tõeliselt pingeline, aga taas näitasid head mängu Niitvälja Golfiklubi liikmed, kes panid oma paremuse maksma, võites kaheteistkümnest matšist kuus. EGCC mängijate saagiks jäi viis võitu.

Mehed mängisid kollastelt ja naised punastelt tiidelt. Kõikide Captain’s Challengeäi HCP-gruppide võitjad olid vastastikku individuaalselt rajamängus ning II ja III kohtade omanikud foursome’i formaadis. Niitvälja meeskonnale tõid punktid Ingrid Jegers / Kristel Reimo, Janar Jundas / Halger Sander, Ivika Vispel / Merit Ots, Rene Aguraiuja, Annika Meos, Kai Thornbech. Ülipõneva viigi mängis välja Heino Hanson. Kõik finaali tulemused leiate SIIT.

Pärast võistlust toimus parimatele õhtusöök ja autasustamine kaptenite valitud restoranis Cru. Võitjameeskond sai enda valdusesse väärika rändkarika, millele graveeritakse kõikide meeskonnaliikmete nimed: Annika Meos, Anniki Toming, Gert Holland, Halger Sander, Heino Hanson, Ingrid Jegers, Ivika Vispel, Janar Jundas, Kai Thornbech, Kristel Reimo, Margit Sunni, Mats Soomre, Merit Ots, Rene Aguraiuja, Risto Vahimets, Romet Varts, Tarmo Kivi, Ulvi Ingver.

 

Meie osalejate muljed võistlusest:

Mats: „Olen nüüd kaks korda oma nime Captain’s Challenge’i meeskondlikule karikale saanud ja tuleb ausalt tunnistada, et nüüd on, mida lastelastele sobival hetkel näidata. Kõige parem on mänguvorm. Kvalifikatsioon on ju „tavaline“ golfivõistlus, aga just finaal on midagi erilist. Mõlemal korral olen mänginud foursome’i matchplay’d ja see on midagi erilist – õpetab nii otsustama, mängima kui ka ennast hästi tundma. Samas ei saa salata, et vastutustunne tulemuse eest on omal kohal.
Ma ei ole nõus, et see võistlus peaks „rohkem fun“ olema. „Fun“ on igal tiimil oma teha. Just tasakaal võistluslikkuse ja meeldiva seltskonna vahel on see, mis teeb võistluse mõnusaks. Viimastel radadel võtab nii mõnegi mängija tõsiseks …Korraldusliku poole pealt – super korraldus. Alustades võistkonna särkidest, hommikusest söögist ja sissejuhatusest võistlusesse. Nii esimesel päeval kui ka finaalis.
Mulle meeldib Erko, kes kaptenina kogu aeg ringi sõidab, suhtleb, motiveerib, julgustab ja hoiab mängijatel silma peal. Oleks ta sattunud 15. rajal meie juurde, siis ilmselt poleks me vale otsust teinud, ja matši tulemus oleks võinud olla teistsugune. Edaspidi hakkan sarnases olukorras ette kujutama, et kui kapten seisaks kõrval, siis mida ta soovitaks ja ütleks!
Õhtune koosviibimine restorains Cru on väga hea lõppakord kogu ettevõtmisele. Muhe ja lahe!“

Halger: „Raske on midagi eraldi välja tuua, kuna see kogemus oli minu jaoks tervikuna väga huvitav ja põnev. Ma olen golfi mänginud nüüd juba vahelduva eduga peaaegu aasta. Ma ei ole küll väga palju võistlustel käinud, aga minu jaoks oli kõige olulisem vast see, et ma tundsin esimest korda sellist tiimitunnet või ühtekuuluvust, mis on väga oluline. Kõik Niitvälja inimesed olid hästi avatud; kallistasime, lõime patsu ja toetasime teineteist häälekalt ning mäng ise oli ka väga pingeline, aga samas lõbus.
Kui Smilers laulab, et jalgpall on parem kui …,  siis mina viskan vahel tööl nalja, et golf on mõnikord parem.“

Merit: „Eriti meeldis see, et meil oli nii ühtne ja toetav tiim. Mänguvorm oli samuti intrigeeriv. Veel meeldis kapteni toetus võistluste keskel – see lisas motivatsiooni rohkem keskenduda ja pingutada. Crus oli samuti super – ülimaitsvad toidud, joogid ja vahva seltskond. Aitäh!“

Niitvälja võistluse galerii leiate SIIT.

Aitäh kõikidele osalejatele ja võistluse suurepärastele toetajatele: Nikele, Saecole, Regnumile, Crule, Sakule, Bosele, Domina Elegansile, Tallinkile, Cortefieldile, Pedro del Hierrole, Glenmorangiele, Fashion House’ile ja Villeroy & Bochile!