BMW Golf Cup International 2014 kvalifikatsioonid

« Tagasi 26.04.2014

Maailma suurim amatööride golfiturniir BMW Golf Cup International tuleb 2014. aastal taas Eestisse.
Kvalifikatsiooni finaal toimub 19. juulil 2014 EGCC-s ja vastavalt korralduskomitee otsusele pääseb osalema 108 võistlejat. Mänguvormiks on Stableford ja võisteldakse kolmes kategoorias:

Cat A ‒ mehed 0‒12,
Cat B ‒ mehed 13‒28 ja
Cat C ‒ naised 0‒28.

Võistluse võitjad sõidavad Eestit esindama rahvusvahelisele finaalvõistlusele 2015. aasta märtsis.

Arvestades nõudlust võistluskohtade järele ja soovi kaasata finaali klubide parimatest parimad mängijad, otsustavd klubid, millisel teel selgitada välja oma klubi esindajad Eesti finaaliks. Võistluse 108 kohast eraldatakse klubidele 92 kohta, mis on jagatud kvootideks vastavalt GolfBoxis 27.03.2014 seisuga registreeritud ja antud võistlusformaadile vastavate mängijate arvule.

Niitvälja Golfiklubil on vastavalt korralduskomitee otsusele kohti eri kategooriates järgmiselt:

Cat A ‒ mehed 0‒12 ‒ seitse kohta,
Cat B ‒ mehed 13‒28 ‒ 16 kohta,
Cat C ‒ naised 0‒28 ‒ viis kohta.

Mängijate valiku osas on Niitvälja Golfiklubi võistlustoimkonna ja kaptenite otsus järgmine:

anda need kohad järgneva kolme suurema avaliku võistluse – NG avavõistluse, Cramo Cupi ja R. Sibula Memoriaali / Family Cupi – parimatele allpool oleva skeemi alusel ja lisaks määravad mõlemad kaptenid veel kaks võistlejat ülejäävatele kohtadele.

Mängijad määrame sinna Stablefordi tulemuste alusel järgmiselt:

CAT A ‒ igalt võistluselt kaks parimat meest,
CAT B ‒ igalt võistluselt viis parimat meest,
CAT C ‒ igalt võistluselt parim naine.

Ning lisaks siis kaptenite valikul kaks võistlejat (kaks meest ja kaks naist).

Sõltumata sellest, millisesse võistlusklassi mängija kuulub, peetakse meie võistlusel arvestust Stablefordi tulemuse alusel meie võistluste võistlusklasside üleselt. Kui mängija HCP on meie võistluse ajal üle 28, siis ta BMW võistlusele ei kvalifitseeru.

Näiteks kui meil on NG avavõistlusel kolm meeste klassi ‒ 0‒12,4; 12,5 ‒24,4 ja 24,5 ‒36,0 ‒, siis võib põhimõtteliselt igas meie NG avavõistluse kolmes klassis olla mängija, kes läheb BMW võistluses CAT B alla. Seega võetakse avavõistluselt lõpuks viis parimat CAT B meest meie avavõistluse kolme klassi peale kokku.