YMG programmi vahekokkuvõte

« Tagasi 23.09.2014

Juba teist aastat kasutab Niitvälja Golfikool oma laste- ja noortetreeningutel  Young Masters Golf  (YMG) programmi. Hetkel on Niitväljal olemas õigused viia YMG kursusi läbi viiel tasemel:  Kadett 1, Kadett 2, Pronks, Hõbe ja  Kuld. Programm on mõeldud 7-14-aastastele poistele ja  tüdrukutele. YMG noorteprogrammi südameks on treener,  kellega koos astuda mööda golfimängijaks saamise rada. Niitväljal  viivad treeninguid läbi kõrgelt kvalifitseeritud pro’d Martin Toom ja Paul Põhi ning nende fantastilised abilised Terje Teder, Allan Elerand ja Eve Pikner.

Kõik programmis osalenud lapsed said treeningutega liitudes endale YMG mapi, mille sisu õpetab kõiki golfimängus vajalikke oskusi ning annab eesmärgid, mille nimel töötada. Pärast iga taseme läbimist saavad lapsed oma edu tähistamiseks YMG tunnistuse ning märgi.

Möödunud pühapäeval tegi Niitvälja Golfikool oma laste- ja noortetreeningute YMG programmi  tänavuse hooaja kokkuvõtteid. Kursuslastele korraldati Par20 väljakul meeleolukas võistlus ning lisaks pidid lapsed läbima kirjaliku teadmiste testi ning pärast söödi pidulikult üheskoos torti.

YMG Hõbe  võistluse parimad  punastelt avatiidelt mängijatest olid Aaron Renser ja Gregor Mataloja ja kohandatud tiidelt saavutasid parimad kohad Rihard Ratasepp ja Oskari Jalava.

YMG Kadett 2 võistluse parimad punastelt avatiidelt mängijatest olid Thor Erik Tikand ja  Hugo Hoyer  ning kohandatud avatiidelt mängijatest Berit Pikner ja Kaur-Mattias Kuuskme.

YMG Kadett 1 võistluse lapsed mängisid kohandatud tiidelt kolm rada ning parimad tulemused saavutasid Karl Luhamäe,  Liisa Tutti, Kristian Tikerpäe ja Rain Laansalu.

Kiitus kõikidele osalejatele ja suur aitäh võistluse toetajatele Goodmarkile ja BoGolfile!

YMG lastekursustel  maist juulini osales kokku 71 last. Pronks  treeningrühmaga liitus  28 last ja YMG Kadett 1  rühmaga liitus 43 last. Selle perioodi jooksul käidi koos 17 korda ja kursus lõpetati Titleist lastevõistluse ning kirjaliku testiga.

YMG lastekursustel  juulist septembrini osales kokku 46 last. Hõbe  treeningrühmaga liitus  19 last, YMG Kadett 2 rühmaga 16 last ja YMG Kadett 1 rühmaga liitus 11 last. Selle perioodi jooksul käidi koos 19 korda.

Lisaks  toimuvad alates maist oktoobrini  treeningud kõige pisematele ehk alla 7-aastastele,  kellega käiakse koos treenimas kord nädalas. Kokku on toimunud kõige pisematele sel aastal 22 treeningut ning kokku on osalenud üle 30 lapse. Treeningud kõige väiksematele on eelkõige lõbus viis golfiga esmatutvust teha ja ennast golfiväljakul pro’de  Pauli ja Martini juhendamisel mugavalt tunda. Nende treeningute põhirõhk on mängudel, lõbusal ajaveetmisel ja golfi alustõdede tutvustamisel.

Septembrist alustas Niitväljal treeninguid uus Niitvälja Golfitähtete treening-grupp. Treeningutest võtab osa kuus meie klubi andekat noort – oodatud on ka  uued  noored, kellel HCP on alla 15 ning kes on seadnud endale kõrged sportlikud eesmärgid. Nädala treeningprogramm koosneb kahest golfitreeningust ning ühest üldfüüsilise ettevalmistuse treeningust.

Sügisperioodil septembris ja oktoobris  jätkuvad treeningud veel Niitväljal ning alates novembrist kolime sisetreeninguteks Tere Tennisehalli.

Rõõmsate kohtumisteni!