2017. parimad golfilklubid on Niitvälja ja Otepää

« Tagasi 09.09.2017

Sel nädalavahetusel toimusid Niitvälja golfiväljakul klubidevahelised Eesti meistrivõistlused. Kokku  oli võistlusele registreeritud 80 golfarit ning esindatud oli seitse Eesti golfiklubi. Kahe võistluspäeva jooksul tuli võistlejatel läbida kaks löögimängu ringi. Võistlusel oli neli erinevat klassi, millest iga võistkonnas kolm liiget ning soovi korral võis osaleda ka üks varuvõistleja. Kummalgi päeval läks igast võistkonnast arvesse kaks parimat tulemust. Meeste- ja naisteklassi võitjad said õiguse esindada Eestit Euroopa klubidevahelistel meistrivõistlustel.

 Sellel aastal järjestusid klubid omavahelises arvestuses järgmiselt:

Niitvälja golfiklubi, 30 punkti

Estonian Golf & Country Club, 21 punkti

Otepää Golfiklubi, 19 punkti

Rae Golfiklubi, 15 punkti

Saaremaa Golfiklubi, 15 punkti

Valgeranna Golfiklubi, 12 punkti

Haapsalu Golfiklubi, 1 punkt

Selle aasta parim golfiklubi meeste, meesseenioride ja naiste klassis on Niitvälja. Naisseenioride klassis võitis esimese koha Otepää Golfiklubi. Otepää Golfiklubi presidendi Triin Anette Kaasiku sõnul oli Otepää naisseeniorite võit esmakordne ning tunne on uhke: „Meie kõik kolm naiskonna liiget mängisid mõlemal päeval väga ühtlaselt ja hästi,“ sõnas ta. Samuti tõi Kaasik välja, et ka meesseeniorid mängisid hästi välja kolmanda koha. „Kokkuvõttes on klubi vaim positiivne ja toetav ning on rõõm oma klubi esindada,“ lisas ta.

Meesteklassi võitjameeskonna liikme Carl Hellati sõnul läks võistlus hästi ning seda näitab ka Niitvälja Golfiklubi esimene koht: „Väga suurt pinget võistluse ajal ei olnudki, kuna meeskond oli positiivne ja kokkuhoidev.“

Niitvälja golfiväljaku juhi Kristo Tohveri sõnul on Niitväljal Eesti vanima golfiklubina au juba neljandat korda võõrustada kõiki Eesti golfiklubisid hooaega kokkuvõtval jõukatsumisel. „On oluline, et lisaks individuaalsetele võistlustele saavad golfimängijad õlg-õla kõrval ühiselt klubi eest väljas olla ja on rõõm tõdeda, et seda tehakse iga aastaga ühtsemalt,“ sõnas ta. Samuti lisas Tohver, et rõõm on ka Niitvälja heade tulemuste üle ning kindlasti ootab Niitvälja kõiki klubisid järgmisel aastal tagasi.

Võidukas Niitvälja Golfi võistkond (pildilt puudu Enn Pääro). Foto: Mati Hiis

2017. aasta parimad golfiklubid neljas klassis on järgmised:

Meesteklass

I Niitvälja Golfiklubi (Carl Hellat, Mattias Varjun, Timo Raukas). Tulemus +6 (151, 143)

II Estonian Golf & Country Club (Sten Erik Soo, Cristofer Herman, Janar Toomesso). Tulemus +24 (160, 152)

III Rae Golfiklubi (Janno Sild, Kristo Tullus, Andri Laine). Tulemus +32 (162, 158)

Naisteklass

I Niitvälja Golfiklubi (Liis Kuuli, Annika Meos, Cliona Georgia Dalberg, Kristel Ulla). Tulemus +40 (169, 159)

II Estonian Golf & Country Club (Apawan Chinglek, Anu Uuemõis, Mariliis Palm, Anete Liis Adul). Tulemus +60 (177, 171)

III Saaremaa Golfiklubi (Triin Marleen Ustal, Karola Soe, Ülle Ehrpais). Tulemus +81 (182, 187)

Meesseeniorid:

I Niitvälja Golfiklubi (Enn Pääro, Aivo Hommik, Raivo Velsberg). Tulemus +30 (156, 162)

II Estonian Golf & Country Club (Jan Larsson, Peep Pira, Tõnis Segerkrantz). Tulemus +48 (171, 165)

III Otepää golfiklubi (Benno Maaring, Toomas Tamme, Andres Gailit). Tulemus +56 (174, 170)

Naisseeniorid:

I Otepää Golfiklubi (Aire Siim, Lea Schmidt, Anu Rebane). Tulemus +79 (185, 182)

II Niitvälja Golfiklubi (Anne-Reet Sibul, Küllike Varik, Ulvi Ingver). Tulemus +87 (190, 185)

III Valgeranna Golfiklubi (Heda Lahe, Margit Sipelgas, Tytti Harikoski).  Tulemus +96 (193, 191)

 

Tulemused leiab lehelt  http://www.niitvaljagolf.ee/voistlused/voistluskalender-golfbox/#/competition/980603/leaderboard/1394829.

Niitväljal, Baltikumi vanimal golfiväljakul nauditakse golfimängu sel aastal juba 25ndat hooaega. Niitväljalt leiab nii täispika 18-rajalise park-väljaku kui ka 5-rajalise PAR20 väljaku (suurepärane alustajatele ja noortele), Eesti suurimad ja mitmekesiseimad harjutusalad, professionaalse golfiõppe ja aktiivse klubielu. Uues klubihoones saab korraldada erinevaid üritusi kuni 250-le inimesele ning nautida mõnusat äraolemist restoranis ja saunades. 2016. aastal valisid golfimängijad Niitvälja Eesti parimaks golfikeskuseks!

Eesti Golfi Liit on vaba algatuse alusel 1992. aastal asutatud mittetulundusühing, mis edendab ja koordineerib golfialast tegevust Eestis. Liit ühendab Eestis tegutsevaid golfiklubisid ühistegevuseks, golfi edendamiseks ning sellealase tegevuse koordineerimiseks avalikes huvides. Liit tegutseb vastavuses The R&A golfireeglite, eetika, golfikultuuri ja –traditsioonidega, täites Euroopa Golfi Assotsiatsiooni poolt kehtestatud akte ja suuniseid ning juhindudes oma tegevuses Eesti Spordi Hartast, spordiseadusest ja liidu põhikirjast.  Eesti Golfi Liidu tegemisi on võimalik jälgida nende kodulehel www.golf.ee, Facebookis ja Instagramis.