2015. aasta hooaja sarjad Niitväljal

« Tagasi 13.05.2015

Kristo Tohver tutvustab kuute Niitvälja Golfi tänavust võistlussarja ning kutsub kõiki erinevate oskustega ning erinevas vanuses golfisõpru sarjadest osa võtma!

´Golfimängu nautimiseks ja väljakult positiivsete emotsioonide korjamiseks on mitmeid võimalusi. Põhjuseid, miks golfi mängitakse, on hulgim ja igaühe jaoks meie hulgast on ehk üks see kõige südamelähedasem. Minu jaoks on see näiteks meele puhkus igapäevastest mõtetest ja keskendumine ainult golfile. Umbes pooled meie klubiliikmetest on aktiivsed võistlejad ja enda proovile panemine võistlussituatsioonides on motivaatoriks mängida ja harjutada. Meie sarjad on nagu väikesed võistlused, mis on heaks sissejuhatuseks suurematel võistlustel osalemiseks. Oleme oma sarjakalendrit koostades hoolega silmas pidanud seda, et kõigil meie mängijatel oleks just temale sobiv sari, kus osaleda. On väga laiahaardelisi formaate nagu Niitvälja Mizuno tuur, kus saavad eri klassides mängida kõik mängijad HCP-ga vahemikus 0‒36, ja spetsiifilisemaid lahendusi nagu algajatele golfaritele mõeldud Roheline Karikas. Hoolitsetud on ka meie klubi eri toimkondade sarjade eest. Naistel on oma Sõbrannade sari by Mammograaf, seenioridel juba legendaarne 50+ Liiga  ja noortel oma Laste- ja noortevõistlus. Lisaks soovitame kõikidel mõelda Niitvälja 9 by Danske Banki mängimise peale, sest see on igal teisel teisipäeval toimuvate osavõistlustega lõbus ja seltskondlik sari, kus on tänu põnevatele formaatidele esikohal just head emotsioonid.

Niitvälja väärtuste hulgas on olulisel kohal mängija huvid ja loodan siiralt, et kõik meie mängija leiavad endale sarjade hulgast midagi sobivat. Soovin teile head otsimist ja positsiivsete emotsioonide leidmist Niitväljalt!

Niitvälja Mizuno Tuur 
Tuurist on oodatud osa võtma kõik golfimängijad. Tuuri osavõistlused toimuvad läbi hooaja neljapäeviti – kokku 20 korda ja tuur lõpeb traditsioonilise Grand Finaaliga 27. septembril. Osavõistlustel mängitakse Park-väljakul 18 rada.

Võistlus toimub järgmistes võistlusklassides EGA täpse HCP alusel:
1) Mehed: HCP 0-12,4 Strokeplay valged tiid                 5) Meesseeniorid HCP 0-36,0 HCP Strokeplay kollased tiid
2) Mehed: HCP 12,5-24,4 HCP Strokeplay kollased tiid  6) Naisseeniorid HCP 0-36,0 HCP Strokeplay punased tiid
3) Mehed: HCP 24,5-36,0 Stableford kollased tiid          7) Meesveteranid HCP 0-36,0 Stableford sinised tiid
4) Naised: HCP 0-36 HCP Strokeplay punased tiid      8) Naisveteranid HCP 0-36,0 Stableford punased tiid

Niitvälja 9 by Danske Bank
Võistlussari erineva mänguoskuse tasemega mängijatele, kes väärtustavad häid elamusi toredate inimeste seltsis ja kellele meeldib golfiväljakul asju natuke lõdvemalt võtta. Osavõistlused toimuvad kaks korda kuus teisipäeviti algusega kell 18.30 ning korraga mängitakse 9 rada. Võistlussari on võistkondlik –  kaks mängijat võistkonna kohta, aga vabalt võib ennast ka üksi kirja panna ja  paneme igaks osavõistluseks uued tiimid kokku.

Roheline Karikas
Kord kuus esmaspäeviti toimuv punktimängus mängitav võistlussari uutele golfisõpradele, kelle HCP on 36-54. Võistlus peetakse Park-väljaku üheksal rajal ning võistluse stardid antakse alates kella 18.00´st. Võistlusel osalemise eelduseks on Green Cardi või Rohelise Raja kursuse läbimine, aktiivne HCP (handicap) ega klubisse kuulumine ei ole nõutud. Võistluse eesmärk on anda algajale mängijale võimalus kirja saada HCP saamiseks/arvestamiseks vajalik tulemus. See võistlussari on sobiv esimese võistluskogemuse saamiseks. Enne starti selgitatakse võistlusereegleid ning vastatakse tekkinud küsimustele!

Sõbrannad by Mammograaf
Kõikidele naisgolfaritele suunatud kuuest meeleolukast kolmapäeviti toimuvast osavõistlusest koosnev võistlussari. Igal võistlusel on Niitvälja Golfiklubi naistest koosnev korraldustoimkond. Osavõistlused toimuvad nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalsed võistlusklassid EGA täpse HCP alusel on järgmised: 1. HCP 0-18,4 punased tiid; 2. HCP 18,5-25,4 punased tiid; 3. HCP 25,5-36 punased tiid; 4. HCP 36 -54 punased tiid.

Niitvälja 50+ Liiga
Liiga on toreda traditsiooniga klubivõistlus, mis toimub 2015. aastal juba üheksandat korda ja on mõeldud golfimängijatele vanuses 50+. Liiga koosneb seitsmest kord kuus kolmapäeviti kell 15.00 algavast erineva mänguformaadiga (nii individuaalse kui ka meeskondliku) osavõistlusest. Mängitavad avalöögialad: 1. Mehed 50+ kollastelt tiidelt 2. Naised 50+ punastelt tiidelt 3. Mehed 65+ sinistelt tiidelt 4. Naised 65+ punastelt tiidel.

Niitvälja Golfi laste-ja noortevõistlus
Kord kuus esmaspäeviti nii Park (9 rada al.kell 17.00) kui ka Par 20 (5 rada al. kell 18.00) väljakul toimuv võistlussari kuni 18-aastastele golfinoortele. Osavõistlustel mängitakse punktimängu ning osalejad mängivad vastavalt mänguoskustele ja HCP´le kas Park – või Par20 väljakul punastelt, kollastelt või Väikese Tom´i tiidelt.