2012. aasta Eesti löögimängu meistrid on Annika Meos ja Egeti Liiv

« Tagasi 26.08.2012

Täna selgusid Niitvälja Golfiklubis tänavused Eesti meistrid löögimängus. Kolme võistluspäeva jooksul ei vahetunud liidrid kordagi ning meistriteks tulid kindlalt Annika Meos Niitvälja Golfiklubist ja Egeti Liiv Valgeranna Golfiklubist.

Tänavune naiste meister,  20-aastane Annika Meos on varasemalt Eesti meistri tiitli võitnud 2009. aastal ning tänavune võit oli talle endi sõnul suureks üllatuseks. Meos näitas kõikidel võistluspäevadel stabiilselt head mängu ning tulemused olid vastavalt 74, 76 ja 78 lööki, kokku +12. Võidukõnes tõdes Annika, et viimastel aastatel on tal Eesti meistrivõistlused ebaõnnestunud ning esimesel päeval läks rajale hoolimata heast vormis väikse hirmuga, kuid päev-päevalt kasvas enesekindlus ning mängurõõm. Teisele kohale tuli naistest eelmise aasta võitja Merlin Palm (Niitvälja Golfiklubist, NG) +23. Kolmanda koha selgitamiseks toimus Mari Hütsi (NG) ja Kadi Hilpus Meldrumi (Otepää Golfiklubi) vahel play-off, kus võitjana tuli välja Meldrum.

Sel hooajal suurepärast mängu näidanud Egeti Liiv Valgeranna Golfiklubist jäi ka Eesti meistrivõistlustel alistamatuks. Egeti kolme päeva tulemused olid 74, 70 ja  75 lööki, kokku tegi Liiv kolme päeva jooksul 34 par´i, 10 bogey, 9 birdie´t ja vaid ühe double-bogey esimesel päeval. Egeti oli võidu üle üllatunud, ta tõdes, et veel nädala alguses oli löök ja mäng kadunud, kuid treeneriga koos leiti viga üles ning suudeti meistrivõistlusteks see välja ravida. Teisel päeva tulemus 70 lööki ehk kaks alla raja par´i oli Egetile isiklikuks rekordiks Niitvälja golfiväljakul ning ta tunnistas, et senini on raske uskuda, et kolme päeva tulemuseks tuli kokku vaid +3. Liiv kiitis väljaku heakorda ning võistluse korraldust.

Erinevalt meistri tiitlite kindlast saatusest pakkusid viimaste radade lõpuni palju põnevust meeste hõbe- ja pronksmedali saajad. Teise koha võitnud Sander Aadusaar (NG)  tegi viimasel päeval elu parima mängu –  kokku 70 lööki. Teisele kohale pretendeeris ka Marten Palm (NG), kes eelviimasel rajal tegi birdie, mis andis lootust hõbemedali võita, ent viimase raja double-bogey´st piisas vaid pronksiks.

Paralleelselt individuaalvõistlusega toimusid kahe esimese võistluspäeva raames klubidevahelised meistrivõistlused. Oma mees-ja naiskonnad oli välja pannud kuus Eesti golfiklubi. Meeste arvestuses jagus põnevust viimaste mängijate lõpetamiseni, esimese päeva parim Valgeranna Golfiklubi (Egeti Liiv, Rasmus Paks ja Martin Unn) meeskond juhtis võistlust terve võistluspäeva kuni Valgeranna esindaja Martin Unn tegi 17ndal rajal 9 lööki, mis andis lõpuks võidu Niitvälja Golfiklubi I meeskonnale koosseisus Martin Järve, Marten Palm ja Sander Aadusaar. Võitja meeskond esindab Eestit oktoobri lõpus toimuval European Club Trophy´l Küprosel.

Naiste arvestuses võitis ülekaalukalt +27ga Niitvälja I naiskond (Mari Hütsi, Liis Kuuli ja Annika Meos). Teine ja kolmas koht jagati Otepää Golfiklubi (OGK) ja Niitvälja Golfiklubi II naiskonna vahel põnevas play-off´is, kus Cliona Dalberg (OGK) ja Merlin Palm (NG) mängisid võitja selgitamiseks lausa viis rada. Dalbergil oli mitu võimalust võit Otepääle tuua, kuid lõpuks pidi ta viiendal play-off´i rajal puud tabanud teisest löögist välja mängitud bogey´ga Merlini par´i vastu teise koha Niitvälja Golfiklubi II naiskonnale loovutama. Otepää Golfiklubi naiskonnas mängisid lisaks Dalbergile Alice Andressoo ja Kadi Hilpus Meldrum ning Niitvälja teises naiskonnas lisaks Palmile Anastasia Kharchenko ja Lil Kuuli.

Võistluse peakorraldaja Eesti Golfi Liidu peasekretär Rein Raudsepp rõõmustas, et tänavustel meistrivõistlustel osavõtt oli läbiaegade suurim – kokku osales 129 golfimängijat. Raudsepp tundis heameelt ka selle üle, et võistlusel osales mitmeid perekondi, kus isa võistles pojaga, õed omavahel ning mittemängivad pereliikmed olid võistlusel kaasatud vabatahtlikena. Võistluse kõige noorem osaleja oli 15-aastane ja kõige vanem 64-aastane. Peasekretär oli lootusrikas, et Eesti koondise liikmete mänguvorm on terve hooaja jooksul tõusvat joont näidanud ning sügisel Türgis toimuvatel amatööride MMl on Eestil välja panna hästi ette valmistatud ning tugev meeskond.

Paralleelselt individuaalse löögimängu meistrivõistlustega, toimusid ka klubidevahelised meistrivõistlused, kus nii naiste kui meeste arvestuses tuli võitjaks  Niitvälja Golfiklubi.

Eesti löögimängu meistrivõistlused toimusid 19ndat korda ning 18ndat korda Niitvälja Golfiklubis.  Kolmepäevasel võistlusel oli lisaks 129 võistlejale kaasatud kogu Niitvälja Golfi meeskond ning üle 30 vabatahtliku, mis andis võistlusele suurürituse mõõdu. Võistluse parimad said väärtuslikke punkte WAGR´i (World Amateur Golf Ranking) ning Eesti Golfi Liidu edetabelisse.

Kõik tulemused leiate SIIT.

Eraldi tänusõnad vabatahtlikele: Merike Olle, Mariliis Palm, Helen Mikk, Raili Heinoja, Fred Heinoja, Kaie Trump, Anne Reet Sibul, Abella Allik & sõbranna, Simon Harli Allik, Ivari Allik, Kai Thornbeck, Liis Veltmann, Vahur Külm, Kaarel Sibul, Allan Elerand, Enn Einla, Kalev Pihl, Anneli Pihl, Cristopher Tokko, Villem Kilkson, Karl Krister Kilkson, Kevin Cristopher Jegers, Mari Ann Rebane & sõbranna, Kadri Ann Rebane & sõbranna, Tõnu Sakala, Linda Sakala, Leo Siemann & sõbranna, Anne Petter, Carl Enn Hellat, Kaspar Hanni, Karin Mängel ja Mats Soomre!